CZY MASZ WŁĄSNY, ORYGINALNY STYL? CZ.II - ARTYKUŁ DO GAZETY MYSŁOWICKIEJ

Nie da się temu zaprzeczyć, bowiem każdy z nas korzysta z możliwości, jakie oferuje nam świat mody. Tym sposobem kreujemy samych siebie. Przystąpmy więc do odkrycia własnego stylu!

Lista kroków przydatna w realizacji naszego celu:

  1. Ocena naszego temperamentu i upodobań. Pozwoli to ukierunkować dalszą drogę. Nienadający się do pracy w biurze styl boho wyśmienicie sprawdzi się w wolnych zawodach, gdzie liczy się wyobraźnia i kreatywność.
  2. Styl dostosowany do trybu życia. Inny ubiór będzie obowiązywał w kancelarii prawnej, a jeszcze inny u nauczycielki pracującej w przedszkolu.
  3. Ciągła nauka w odkrywaniu najlepszych stron własnej sylwetki. Budowanie wiarygodnego wizerunku to świadomość potencjału własnej figury. Z mojego doświadczenia jako stylistki ubioru wynika, iż większość osób się nad tym nie zastanawia. Za najbardziej kobiecą uważana jest sylwetka klepsydry. Zadaniem stylistów jest często wydobywanie iluzji figury klepsydry u kobiet o innych typach sylwetki. Nasze poczucie estetyki lubi symetrię i harmonię. To znaczy tyle, że wizualnie góra i dół ciała „ważą” tyle samo, są w równowadze. Zaś ideałem sylwetki męskiej jest mężczyzna szeroki w ramionach i wąski w biodrach.
  4. Dobór właściwej palety kolorystycznej. Barwy, które wybieramy, powinny pozostać w harmonii z naszym typem urody. Warto w tej kwestii zwrócić się o pomoc do specjalistki – stylistki ubioru prowadzącej działalność w naszym mieście. Wykona dla nas profesjonalną analizę kolorystyczną przy użyciu 80 chust i dobierze odpowiedni wachlarz barw. W dobrze dobranych kolorach twarz wygląda na wypoczętą, koloryt cery jest zdrowy, a w źle dopasowanych wyglądamy na chorych, smutnych i wręcz podkreślamy wszelkie niedoskonałości.
  5. Potrzeba stworzenia bazy. Styl budujemy na solidnych podstawach naszej garderoby.
  6. Nie dajemy się monotonii. Przeglądajmy blogi modowe i magazyny. Zyskamy wiedzę na temat aktualnych trendów, ale i przede wszystkim „obycie”, czyli pewnego rodzaju umiejętność łączenia kolorów, gatunków, wzorów czy dodatków.
  7. Ważniejsza jakość, nie ilość. Znajomość materiałów, wybór ubrań tych solidnie odszytych (klapy kieszenie, szwy, podszewka, dół i brzegi) sprawi, że nasze ubrania będą prezentować się perfekcyjnie.
  8. Moda bez dodatków nie istnieje. Dodatki są najlepszym wykończeniem stroju. Przy wyborze dodatków należy kierować się figurą, wzrostem oraz grubością kości.
Znalezienie własnego stylu to duże wyzwanie. Liczą się nie tylko chęci, ale i kreatywność. Chęć eksperymentowania na każdym etapie naszego życia. Najlepszym tego przykładem jest najbardziej stylowa babcia wszech czasów, Iris Apfel. Prawdziwa ikona, dla której moda to sposób na życie. Mimo swoich 91 lat nie przejmuje się opinią publiczną, kocha swój styl i wielkie okulary. Na emeryturze zajęła się projektowaniem, a najwięksi producenci mody chcieli ją poznać. Z wykształcenia dekoratorka była projektantką wnętrz Białego Domu dla dziewięciu amerykańskich prezydentów. Obecnie pomaga VOGUE w redagowaniu kolumny o tworzeniu własnego stylu. Może się więc okazać, że nasz osobisty styl łączy w sobie elementy zarówno z epoki naszych babć, jak i obecnych czasów.

Zatem nasz gustowny strój wzbudzi podziw i szacunek innych. Każdy z nas więc powinien pracować nad własnym, indywidualnym stylem, który podkreśli naszą urodę i wyjątkowość.

Artykuł w gazetamyslowicka.com